Een dag uit het leven van Tom - Visma Verzuim software engineer

Mijn naam is Tom van Wijgerden en ik ben nu 4 jaar werkzaam bij Visma Verzuim. In mijn rol als Lead Software Developer versterk ik sinds kort de ontwikkelteams die zich bezighouden met het ontwikkelen van Visma Verzuim. Dit past goed in de strategie van Visma Verzuim rondom het uitbreiden van dit mooie product. Ik heb er dan ook veel zin in om mij in te zetten om voor onze klanten gave nieuwe features te ontwikkelen! Het dynamische en uitdagend aspect van werken bij Visma Verzuim maakt het werk zo leuk. Ik neem jullie dan ook graag mee in mijn werkdag van vandaag, 29 maart. 

mceclip0.png

Het is dinsdag om half 8 ‘s ochtends, na een kopje koffie en het ontbijt is het tijd om de auto in te stappen en richting het kantoor te rijden. Eenmaal aangekomen haal ik nog één bakje, ga ik richting mijn werkplek en open ik mijn laptop. Ik was de dag ervoor nog bezig met een probleem rondom de performance van een database query omtrent bewaartermijnen functionaliteit, ik had een goede ingeving gisteravond die ik snel uitprobeer en waarmee ik inderdaad het performance probleem heb opgelost, gaaf!  Om 10 uur is onze Daily Scrum met het ontwikkelteam. In deze korte meeting houden we elkaar op de hoogte over de status en geven we aan of we hulp nodig hebben. Deze meeting gaat in het Engels want ons team bestaat uit verschillende Nederlandse Software Engineers en sinds kort zijn ook twee getalenteerde Software Engineers werkzaam vanuit Griekenland. Mijn Griekse collega, Georgios, vertelt ons dat het hem is gelukt om Visma Verzuim in de Docker ontwikkelomgeving met een lokale database volledig operationeel te krijgen! Hier keek het team maar uit want met de recente overgang naar PHP8 werken we allemaal ook in Docker op onze lokale laptops. Na de meeting verwerk ik direct de fix van Georgios en is de Docker omgeving volledig bruikbaar. Erg belangrijk voor ons als ontwikkelaars want zo kunnen we nog makkelijker en sneller nieuwe features ontwikkelen en testen. 

 

Elke twee weken op dinsdag hebben we om 10:30 een checkin meeting voor de hele afdeling. Dit is een hele korte meeting die strak om 10:30 begint en meestal binnen 3 minuten alweer is afgerond. In deze meeting geeft ieder team een korte update waar ze op dit moment mee bezig zijn. Als lead van mijn team licht ik ook toe waar mijn team deze week mee bezig gaat. Hierdoor weet iedereen binnen de R&D afdeling exact waar elk team mee bezig is en blijven we allemaal op een simpele manier geïnformeerd en met elkaar in contact. 

 

Binnen Visma Verzuim hechten we veel waarde aan een goede samenwerking, onze teams zijn zelfsturend en tijdens de sprint werken we per team aan ons eigen teamdoel. Het is ook erg belangrijk dat we teamoverstijgend elkaar opzoeken. Als team lead sluit ik dan ook na de check-in meeting aan bij de ‘scrum of scrums’ meeting. Alleen de lead van ieder team is hierbij aanwezig, het doel is om te kijken hoe teams elkaar kunnen ondersteunen en wie hulp kan gebruiken om ervoor te zorgen dat ieder team zijn sprintdoel haalt. Ik geef aan dat ons team een grote slag heeft geslagen rondom het lokaal draaien van Visma Verzuim in Docker, dit wordt goed ontvangen en de andere teams zijn hier ook mee geholpen. De meeting wordt afgerond en iets voor 11 uur zijn we klaar.

 

Terug bij mijn werkplek kijk ik op ons sprint board en zie ik dat mijn teamleden een aantal taken hebben afgerond en aangeboden ter review. Uit deze code reviews komen soms ook discussies naar voren met verschillende visies waardoor wij met zijn allen naar de beste keus zullen kijken. Zo houden we het systeem veilig en snel. In ons team verdelen we het review werk evenredig en ik pak dan ook een review taak op van mijn Griekse collega, Dora. Zij heeft een kleine bug opgelost waar in de ‘'Taken' tab van Visma Verzuim waar de open taken voor de komende maand niet goed getoond worden, de oplossing ziet er goed uit en de test slaagt. Ik keur de taak goed. Dora is pas sinds begin deze maand aan het werk op Visma Verzuim. Erg goed om te zien dat we meteen resultaat zien met het oplossen van dit soort bugs.

 

Na de review pak ik een nieuwe taak op vanaf het sprint board. Ik bekijk het ticket en de test scenario’s en zet mijn lokale omgeving klaar op basis van de beschreven informatie en begin met het onderzoek. Ik ga bezig met een taak rondom het toevoegen van filtering bij bewaartermijnen wanneer de herstel reden ‘'Ziek uit dienst' is, hier hebben we een additioneel verbeterpunt geïdentificeerd. 

 

’t is tijd voor de lunch, zoals gebruikelijk gaan wij met collega’s op kantoor even naar buiten om bij de lokale broodjeszaak een heerlijk broodje te bestellen. In de kantine van ons kantoor nuttigen we ons broodje en gaat het nog even kort over de tussenstand in de formule 1 poule van Visma Verzuim, ik heb goede punten gescoord afgelopen zondag dus dat komt helemaal goed! Ik eet snel door want aan het einde van de lunch spelen we graag een potje tafelvoetbal en ik heb nog wat goed te maken van gisteren! 

 

Nadat ik mijn collega’s respectvol heb afgedroogd bij het tafelvoetballen, ga ik verder met mijn werk. Ik zet mijn analyse van het probleem rondom het filteren voort en overleg kort met mijn collega Teun om het probleem beter te kunnen duiden. Waar moet de uitbreiding van de code plaatsvinden en is er impact om andere stukken code en functionaliteiten? Ik ben een goede oplossingsrichting op het spoor en duik de code in, hier ben ik de rest van de dag mee bezig. Tussendoor help ik mijn collega van kwaliteitscontrole met de analyse van een probleem gevonden in Verzuimsignaal omtrent de recente PHP8 upgrade. 

 

Gedurende de dag maak ik goede meters met mijn taak en zal er morgen mee verder gaan. Het geeft mij veel energie om dit soort verbeteringen te kunnen realiseren, wetende dat onze klanten hier direct mee aan de slag zullen gaan! Rond 6 uur sluiten we de dag af met een laatste potje tafelvoetbal en gaan we richting huis, morgen ga ik weer verder en heb ik goede hoop dat ik de oplossing zal vinden en mijn taak ter review en test kan aanbieden!
Was dit artikel nuttig?
Aantal gebruikers dat dit nuttig vond: 0 van 0